среда, 2 октября 2013 г.

Райдугони та Великі Перегони


В одній далекій-далекій галактиці сяє чудова і радісна зірка Ра. Навколо неї обертається сила-силенна планет. Одну з них називають Дра-Дра. Живуть на ній різні дракони.
І серед них сім райдужних драконів – Райдугонів!
Червоний найсильніший. Помаранчевий – відомий ласун. Жовтий такий легковажний, що аж літає за вітром. Зелений обожнює музику та квіти, а Блакитний - мистецтво. Синій розумний і спостережливий, а Фіолетовий постійно на зв’язку з космосом.
Щоранку брати вилітають зі свого замку і будують Райдужний Міст. По ньому люди, які потрапили на Дра-Дра уві сні, можуть повернутися додому.
Ну а решту часу – що тільки з Райдугонами не трапляється!
Якось, приміром, їм випала нагода взяти участь у Великих Перегонах дра-ндулетів. Райдугони вирішили виступити однією командою. Так би і сталося,
якби не підступна Королева Мух. Ця пройдисвітка вирішила перемогти будь-якою ціною і випустила своїх крилатих шпигунів.
Вони сновигали повсюди і всіляко перешкоджали суперникам Королеви.
От і Райдугонам дісталося. Лихі слуги Королеви знову покусали їх. Отрута розпалила дух суперництва і Райдугони вирішили боротися за приз поодинці.
Червоний був справжнім фанатом Великих Перегонів.Його дра-ндулет уже давно стояв посеред кімнати, чекаючи змагань.
Лишалося тільки накачати його гігантські колеса. Для цього Червоному було не шкода навіть свого славетного насоса для накачування м’язів.Помаранчевий Райдугон якраз готував свій дра-ндулет. Замісив тісто, зліпив і випік. Він був таким апетитним. Ласун ледве стримувався, щоб не відщипнути шматочок.  Манюсінький жовтий дра-ндулет досі парив у повітрі. А це було заборонено правилами. Жовтий прив’язав до свого «Дирчика» всі важкі речі, які тільки знайшов, але й цього виявилося замало. Довелося позичати ще й у братів.Дра-ндулет Зеленого достигав на грядці. Райдугон-садівник поливав його і удобрював. А на останок змусив братів співати, бо музика теж сприяє росту рослин. Нарешті еко-драндулет визрів і достиг.Блакитний створив справжній шедевр. Червоного аж перекосило від його вигляду. Він ніяк не міг повірити, що така витребенька зрушить із місця. Але Блакитний покладався на силу мистецтва.Дра-ндулет Синього був швидким, та лише на воді. Насправді він більше скидався на човен. Спершу Синій навіть колеса прикрутити забув. Добре, що брати вчасно йому про це нагадали.А Фіолетовий свій дра-ндулет взагалі недоробив. Знову вийшов на зв'язок із космосом і ширяв десь між зірками.
Довелося Райдугонам гуртом складати космічний апарат брата.
Фіолетовий отямився, коли робота вже була закінчена.
– По конях, – поквапив братів Червоний. – Часу обмаль!
І шестеро дра-ндулетів щодуху гайнули вперед!
Лишень Жовтий затримався на старті, прикріплюючи до свого «Дирчика» додаткове обтяжування.
– А як же обіймасики?! – крикнув братам Жовтий.
Та куди там? Вони рвонули так, що аж вітер у вухах засвистів.
– То що, наввипередки до Дра-граду? – підбурював братів Блакитний. – Тоді й побачимо, в кого справжня машина, а в кого витребенька.
Одначе за найближчим поворотом на Блакитного чекав сюрприз.  Шанувальниці вирішили влаштувати йому урочисті проводи. Райдугон пригальмував лиш на секундочку,  але натовп фанаток ніяк не відпускав його.
Синій задивився на прихильниць брата і не помітив дерево. Від удару з гілки впало осине гніздо. Обійшлося без травм, але оси здалися кмітливому Райдугону надто злими й підозрілими. Він негайно мав почати спостереження.
Помітивши осиний рій, Помаранчевий вирішив сам з’їсти свій дра-ндулет, щоб не дістався тим смугастим ненажерам. Ммм, смакота!... А їм ні крихти.
А Зеленому довелося мати справу з іншими непривітними комахами! Він забув побризкати свій дра-ндулет засобом від шкідників. От на нього й накинулася ціла армія гусені.
На трасі лишалися тільки Червоний і Фіолетовий. Червоний ніяк не міг вирватися вперед і все завзятіше накачував шини свого дра-ндулету. Аж раптом Фіолетовий помітив щось космічне і різко загальмував…
Червоний перескочив фіолетову перешкоду, але колеса його були перекачані і не витримали удару об землю. Ба-бах!
Цілим зостався лише крихітний «Дирчик» Жовтого. На ньому й довелося змагатися. Побачивши Райдугонів на старті, Королева Мух ледь не луснула від злості. І послала своїх служок проколоти колеса на жовтому дра-ндулеті.
– Як нечесно! – жахнувся Зелений, побачивши пробиті колеса. – Що ж робити?
– Нічого, – заспокоїв братів Червоний. – Я накачуватиму їх швидше, ніж вони будуть здуватися.
Дра-ндулет Королеви Мух вирвався вперед і помчав до фінішу. Ніхто вже й не сумнівався в її перемозі. Аж тут Жовтий скинув зайве обтяження і «Дирчик» стрілою понісся вперед. Брати вже наздоганяли суперницю, аж тут у них відпало переднє колесо!
Синій плигнув за ним. Зелений стрибнув за Синім. А Фіолетовий – за Зеленим. Червоний примудрився вхопити за хвіст Фіолетового і тримати всіх трьох. Жовтий вправно маневрував, Помаранчевий піддав газу, а Блакитний показав хитрій шахрайці язика.
– Ви – молодці! – вигукнув Сонько, що чекав друзів на фініші.
– Ми – команда! – уточнив Червоний.
- А разом ми – космічна сила! – проголосив Фіолетовий.
– Обіймасики! – заволав Жовтий на весь Дра-ндулетодром.
І брати радісно обійнялися.

Переклад і літературна оброка: Марина Куцик-Герасименко
Ілюстрації: Костянтин Федоров, Світлана МорозКазка з татом Райдугони Антон Сіяніка Радугоны Антон Сияника Rainbow Dragons Anton Siyanika Raidragons

Комментариев нет:

Отправить комментарий